Studiekeuze in het eerste jaar
DE MODERNE RICHTING• Je hebt een getuigschrift van het lager onderwijs, met goede studieresultaten voor het zesde leerjaar.
• Je hebt een goede kennis van het Nederlands als onderwijstaal op school.
• Je hebt voldoende interessen en aanleg voor theoretische kennis.
• Je hebt voldoende aanleg voor de hoofdvakken: Nederlands, wiskunde en Frans.
• Je bent gemotiveerd om te studeren maar denkt dat de Latijnse voor jou te moeilijk is of je niet kan boeien. Maar wat als je twijfelt? Dan kan je in de Moderne kiezen voor 2 uur
Ruimte voor … Latijn. In dat vak wordt de basis van de Latijnse taal en de klassieke cultuur bestudeerd. Als je interesse echt gewekt is dan kan je na het eerste trimester - mits een kleine inhaaloperatie onder begeleiding - toch nog aansluiten bij de 5 uur Latijnse.
• Er zijn ook nog andere mogelijkheden binnen het vak
Ruimte voor …. Of je nu gaat voor
taal,
sport,
sociale vaardigheden of
creativiteit: we verwachten telkens je volledig engagement om jouw capaciteiten te verkennen. De keuze maak je bij de inschrijving. Voor het 2e jaar (2011-12) zal je kunnen kiezen voor onderwerpen die nog meer gericht zijn naar de studiekeuze-mogelijkheden in de 2e graad ter voorbereiding van je verdere studies.
Terug naar de eerste graad …DE LATIJNSE RICHTING• Je voldoet aan de eisen om in de
Moderne te starten.
• Je wil echter (meer)
Latijn studeren, nu en later, en wil er misschien zelfs Grieks bijnemen in het 2e jaar. Je hebt een
stevige belangstelling voor taal en cultuur, voor de oudheid en voor bronnen van onze beschaving.
• Je hebt
een meer dan gemiddeld resultaat in je studies in de lagere school, je weet immers dat je nu dezelfde leerstof voor Nederlands, Frans en wiskunde moet studeren met
minder uren. Je wil dus ook
dagelijks iets meer vrije tijd
opofferen voor je studies, o.a. voor het verwerven van de uitgebreide woordenschat Latijn.
• En zelfs al wil je later meer kiezen voor een wetenschappelijk-gericht studieprogramma, de studietraining die je hier krijgt zal ook daar zijn vruchten afwerpen.
Meer over Grieks in het 2e jaar en wat daarna? Meer over de richtingen met Latijn in de 2e en 3e graad? of
terug naar de eerste graad …